Багато корисної інформації про рюкзаках. Пізнавальна і цікава стаття.
Рюкзак – найбільш зручний предмет з людських винаходів. Без нього важко обійтися під час подорожей, поїздок, навіть простих прогулянок по місту з дітьми.
В гірських походах, лижних прогулянках, спусках по річках – скрізь потрібно ємність для перенесення речей. У нашому магазині кожен зможе підібрати собі оптимальну модель і купити дуже хороший рюкзак.
Трохи історії.
Про появу першого рюкзака до цих пір мало що відомо. Але ясно, що це сталося не зараз, а досить давно. У 1992 році вдалося знайти унікальну річ в Альпах на льодовику Симілаун, недалеко від Інсбрука. Антропологами був виявлений доісторична людина з шкіряним рюкзаком на спині. Він складався з U-подібної рами і 2-ух вертикальних дерев'яних брусків (імовірно зроблених з ліщини). Для того щоб надати конструкції жорсткості бруски з'єднали внизу 2-ма дошками з модрини, розташованими горизонтально. Всередині були виявлені пожитки. Саме по них вдалося встановити, що знахідкам більше 5000 років. Цей чоловік жив в 2700 році до нашої ери.
З рюкзаками ходили військові, мандрував Христос, їх носили легіонери, тамплієри, індіанці. Пізніше ці нехитрі пристосування стали застосовувати у всіх арміях світу. Тоді було прийнято рішення замінити дерево і шкіру на сталь і парусину. Далі їх змінили на алюміній і капрон. Сучасні види рюкзаків були придумані військовими.
Армійські рюкзаки відрізнялися високою міцністю і довговічністю, саме тому з ними любили подорожувати перші підкорювачі гір. Виготовляти рюкзаки в СРСР почали тільки в 30-х роках минулого століття. Вони представляли собою безформні щільні мішки. Після цього було ще кілька моделей, що сприяють появі сучасного рюкзака, тобто в такому вигляді, як ми його бачимо зараз. Всі існуючі різновиди ви знайдете на нашому сайті за дуже хорошими цінами.
Види рюкзаків, які є в нашому асортименті:
- М'який. Таку назву носять безкаркасні вироби, що не мають жорстких вставок. Що стосується обсягу, то вони можуть бути малими або великими. Основні плюси: можливість компактно згорнути за непотрібністю, мала вага. Щоб надати такого рюкзаку жорсткість, його необхідно правильно укладати. В радянські часи шкільні рюкзаки ставилися до м'якого типу.
- Каркасний. На поточний момент це найбільш поширені вироби для туризму. На їх виробництво береться алюміній, що дозволяє зробити конструкцію більш легкою. Рідше можна зустріти в продажу варіанти з вставками з пластика, що мають анатомічні форми спини. У вироби з великими обсягами вставки зазвичай вшиті, у малих - каркаси відокремлені від обсягу. Це дає можливість забезпечувати вентиляцію спини. Стандартний каркас нагадує букву V або являє собою 2 паралельні жорсткі пластини. Найбільшим зручністю відрізняються моделі, в яких лати витягуються, що дає можливість перетворити каркасний рюкзак в м'який.
- Станковий. При цьому каркас має вигляд «верстата». Являє собою зовнішню раму із закріпленою на ній підвісною системою: поясом і лямками. До неї можна прикріпити: мішок або різноманітні по масі вантажі. Станкові рюкзаки називають рамками з лямками, на які можна повісити все, що завгодно. Такі конструкції люблять використовувати під час піших походів.
Складові рюкзака.
Практично будь-який сучасний рюкзак складається з:
- Тканини. На туристичні рюкзаки береться досить міцний матеріал, який допоможе продовжити термін використання виробу, так як залежить від тканини довговічність. Велика частина представленої продукції зшита з синтетичних тканин. Нещодавно почали використовувати новий матеріал, що має назву TitanTex. Для міцності до його складу були включені надміцні нитки. Також тканини можуть армуватися кевларовими нитками. Щільність тканин маркують цифрами, максимально 1000. Чим вище показник, тим міцніше і жорсткіше тканина. Останнім часом тканини стали просочуватися водонепроникними складами.
- Ниток. При шитті рюкзаків використовуються міцні синтетично нитки: капрон-лавсан, капрон; поліамід. Армійські рюкзаки прошиваються самими міцними нитками, на них додатково кілька разів застрачиваются шви.
- Строп. З них робляться: стяжки з боків, поясники, лямки, і інші складові допомагають відрегулювати обсяг. Стандартні стропи відрізняються по ширині і щільності. Як правило, ширина складає від 15 до 50 мм.
- Фурнітури. Розмова йде про пряжках, блискавки, гачки. Головне, щоб вони були зручними і міцними. До недавнього часу вважалося, що найміцніші пряжки з металу, але як показали дослідження, якісний пластик мало в чому йому поступається. Єдиний недолік цього матеріалу полягає в його крихкості при сильних морозах.
Форма рюкзака
- Високі і вузькі. Саме такими формами відрізняються сучасні рюкзаки. Для того щоб прикріпити додатковий вантаж і розширити його потрібно взяти спеціальні пристосування.
- Що розширюється до верху. Такі конструкції мають підвищений центр тяжкості.
- Рюкзаки з напливами на пояс. При цьому центр ваги розташований досить низько, але укласти такий рюкзак проблематично, так як доводиться запихати речі в окремі кути. У них в основному складаються м'які речі.
- Прямокутні і овальні. М'які вироби роблять овальними, каркасні – прямокутними.
Шкільні рюкзаки можуть бути як однієї, так і іншої форми.
Що стосується об'єму рюкзака, то він вимірюється в літрах, але кожен вважає цей показник по-різному. Найбільш поширений метод – перемножити товщину, ширину і висоту. Але отримати вірні дані можна тільки, якщо вимірювати рюкзаки прямокутної форми. За кордоном виготовлені вироби міряють гуртками з піском – скільки влізе, такий обсяг у рюкзака. Ще один момент полягає в обсязі кишень, не всі фірми його вимірюють, тому інформацію про літрах не можна вважати достовірно точною. Що стосується обсягу, то вироби бувають:
- Середні – 50-60 літрів;
- Великі – понад 60-ти літрів;
- Менше 40 вважаються малими;
Області використання рюкзаків.
В залежності від сфер застосування рюкзаки бувають:
- Експедиційні. Вони мають обсяг понад 80 л. Використовуються під час подорожей. Ще мають назву туристичні рюкзаки.
- Штурмові. Обсяг від 30 до 80 л. Вважаються зменшеною копією згаданого вище.
- Міські. Мають обсяг від 15 до 30 л. Сюди можуть входити: дитячі, для ноутбуків, шкільні.
- Спортивні. Включають в себе: рюкзаки для сноубордів/лиж, баули, упаковки для сплавів (обсяг понад 140 л.), драйбэги, вироби для автостопу, велосипедні.
- Армійські. Відрізняються великими обсягами, високою міцністю і довговічністю.
Що стосується кольору, то для походів в ліс краще всього вибирати темні тони, для міста світлі.