Як правильно вибрати валізу/сумку для подорожі?
У першу чергу потрібно визначитися, яким видом транспорту будете подорожувати. Якщо плануєте летіти літаком — краще вибрати валізу на колесах.
Він має жорсткий каркас, який захистить ваші речі при транспортуванні. Якщо поїздом чи автомобілем — зручніше буде сумка на колесах (завантажений валізу важко затягувати у вагон поїзда, а покласти під полицю — ще велика проблема).
За якими критеріями треба вибирати валізу, на що звертати увагу?
Краще купувати валізу з двома утопленими по торцях колесами. Така конструкція набагато міцніше, ніж коли всі колеса розташовані на одній металевій осі. До валізи обов'язково повинен додаватися кодовий замок, замикаючий центральне (головне) відділення. У дешевих моделях, виробники економлять на кожній деталі. Іноді у валізі відсутня найголовніша деталь — жорсткий каркас по периметру валізи. Потрібно відкрити валізу і дістатися до каркаса (найчастіше він захований за спеціальною блискавкою). Потрібно звернути увагу на якість складання каркаса і всіх внутрішніх елементів.
Які матеріали зараз використовуються?
Найчастіше, валізи робляться з спеціальних тканин з водонепроникним покриттям. Іноді зустрічаються моделі з пластику або комбіновані (пластик — тканина). Моделі з пластику значно дорожче тканинних. Але надійність і термін служби — приблизно однакові. Все залежить від смаку кожної людини. Головний «ворог» валіз — вантажники в аеропортах. Навіть новий валізу (не має значення, тканинний або пластиковий) можна викинути після першої поїздки з вини вантажників.
Як визначити обсяг сумки/валізи? Як для себе вирішити, чи достатній він буде?
Визначте, скільки людей збирається в дорогу і на скільки днів. Є велика різниця в яку країну їхати — теплу або холодну. У теплих країнах потрібні, в основному, легкі і малооб'ємні речі. Якщо їдете в холод — велика частина валізи буде зайнята чобітьми і светрами. Може знадобитися великий чемодан або навіть кілька.
Які новинки у валізу світі? Що краще вибрати діловій людині, а що простому туристу?
Ділова людина (багато разів літав на літаках) знає, що головне у валізі не новинки, а якість збірки і функціональність (наявність потрібних йому кишеньок і відділень). Немає сенсу купувати наворочений валізу за кілька тисяч гривень, якщо після першої ж поїздки він стане, в кращому випадку, подряпаним і мало схожим на новий. Простому туристу краще звернути увагу не на самий дешевий, а на якісний валізу. Часто трапляється, що вибравши дешеву модель, турист не встигає доїхати до аеропорту. Відвалюються колеса або розлазиться тканина.
Варто гнатися за брендом?
У покупця досить великий вибір. Майже всі світові бренди можна купити в Україні. Як виробник, рекомендую валізи DERBY. Дуже помірна ціна і хороша якість, перевірена часом. Саме за ці показники, восени 2006 року торгова марка «DERBY» отримала чергову престижну нагороду — «Вибір року» в номінації «краща валіза для подорожей».
Який повинен бути догляд за валізою/сумкою? Які гарантії повинен дати виробник?
Мінімальний термін гарантії на валізи, згідно Госту — 70 днів з дня покупки. Цей термін гарантії зобов'язані підтримувати всі продавці валіз на Україні. Догляд за валізами дуже простий — після використання очистити бруд вологою ганчіркою. Якщо є сильні забруднення — потерти щіточкою з мильним розчином.
Важливі дрібниці
При покупці поцікавтеся у продавця, чи є у валізи такі деталі:
· Міцні колеса. Колеса можуть мати різні типи кріплень, правило одне — кожне колесо має кріпитися і обертатися незалежно від інших коліс. Ні в якому разі не купуйте валізу, у якої всі колеса знаходяться на одній осі. Це дуже ненадійна конструкція!
· Глибокі зовнішні кишені. Сюди можна покласти змінне взуття або косметичку з туалетним приладдям.
· Відділення з вішалкою для костюма. Якщо ви часто берете в дорогу діловий костюм, це додаткове відділення вам дуже знадобиться.
· Радіальна блискавка для збільшення обсягу валізи. Необхідність покласти у валізу «щось ще» може виникнути завжди і скрізь. Звичайно, така функція буде дуже до речі!
· Віконце з інформацією про власника. Ви втратили багаж! Таке, на жаль буває. Записавши в спеціальне віконце свої персональні дані, у Вас більше шансів сподіватися на щасливе повернення до вас ваших речей.
· Якщо збираєтеся летіти на літаку, майте про запас кілька додаткових кодових замків (продаються майже у всіх магазинах, що торгують валізами). Дуже часто, в багажному відділенні валізи проходять додатковий огляд, митник може розкрити ваш чемодан без вашої згоди. Природно, що після такого розтину замок доведеться міняти.